AutoElektro Novosedlík

Autoalarmy MetaSystem ovládané pôvodnými diaľkovými ovládačmi (HPB / EasyCAN / M 7199/ M 750)

Tieto autoalarmy sú určené výlučne pre vozidlá, ktoré sú už z výroby dodávané s diaľkovými ovládačmi centrálneho zamykania. Sú navrhnuté tak, aby sa zapínali a vypínali len vtedy, keď sa zamyká a odomyká vozidlo originálnym ovládačom. Nie je ich možné ovládať kľúčom zamknutím alebo odomknutím zámku vo dverách vodiča alebo spolujazdca. Preto v prípade problémov s originálnymi diaľkovými ovládačmi sa dajú vypnúť núdzovým elektronickým kľúčom alebo zadaním kódu.

Autoalarmy majú množstvo programovateľných funkcií, umožňujú pripojenie ďalších externých snímačov, majú výstupy na ovládanie pagera, vyťahovanie okien.

Široká ponuka týchto autoalarmov umožňuje montáž do všetkých typov vozidiel ponúkaných na našom trhu. Dodávajú sanielen s univerzálnou kabelážou, ale sú v ponuke aj autoalarmy s predpripravenou kabelážou určené pre vozidlá Škoda, Fiat, Alfa Romeo, Ford.

Výber príslušného autoalarmu závisí od konkrétneho typu vozidla a roku jeho výroby. Pri výbere autoalarmu Vám poradíme alebo sa môžete obrátiť na montážne firmy, ktoré s nami spolupracujú. Môžete si pozrieť prehľad vlastností a typov autoalarmov.

Autoalarmy a imobilizéry


Imobilizéry

Imobilizéry sú zariadenia, ktoré blokujú dôležité elektronické obvody vo vozidle a tým znemožňujú uvedeneie jeho motora do chodu. Pri neoprávnej manipulácii s vozidlom nespúšťajú poplach, slúžia ako doplnok k imobilizérom namontovaným vo výrobe, alebo sa inštalujú do vozidiel, ktoré ich nemajú – nákladné autá, stavebne a poľnohospodárske vozidlá a pod.

Imobilizér M 43

Imobilizér M 43 umožňuje dvojité blokovanie motora, bezdrôtová komunikácia medzi rádiovými ovládačmi a jednotkou umožňuje jednoduchú obsluhu a zvonku nič nenasvedčuje, že je nainštalovaný vo vzidle.Je ideálny pre zákazníkov, ktorým nestač továrensky dodávaný imobilizér a chcú zvýšiť ochranu svojho vozidla.

Imobilizér M 43 môže byť nainštalovaný ako:
1. Imobilizér s dvojitým blokovaním motora (2x relé 10A)

Zariadenie s automaticky aktivuje do 20 sekúnd od vypnutia zapaľovania a opustenia vozidla, keď sa rádiový ovládač dostane mimo dosah riadiacej jednotky. K odblokovaniu imobilizéra dôjde vtedy, ak riadiaca jednotka prijme signál z rádiového ovládača. Ovládače vysielajú signál automaticky, bez nutnosti stláčania tlačítka. V prípade poruchy alebo straty ovládača je možné zariadenie vypnúť núdzovým elektronickým kľúčom.

2. Imobilizér s protiúnosovou funkciou

Protiúnosový režim sa začne, ak pri nasštartovanom vozidle dôjde k otvoreniu dver a riadiaca jednotka stratí signál z rádiového ovládača (majiteľ nútene opustil vozidlo a má pri sebe ovládač). v priebehu niekoľko desiatok sekúnd sa postupne aktivujú smerovky a klaksón vozidla spolu s blokovacím relé imobilizéra. Nakoniec dôjde k úplnému zablokovaniu vozidla. Odblokovanie vozidla je možné opäť pomocou rádiových ovládačov alebo elektronickým kľúčom.


Motocyklový alarm DEF.COM3Motocyklový alarm DEF.COM3

Motocyklový alarm DEF.COM3 je vhodný do všetkých typov motocyklov s 12V akumulátorom. Vyznačuje sa vysokou spoľahlivosťou, nízkou spotrebou prúdu a jeho malé rozmery zaručujú ľahkú montáž.

Hlavné vlastnosti:

 • kompaktný programovateľný alarm so sirénou
 • ovládaný dvoma rádiovými diaľkovými ovládačmi s nikdy sa neopakujúcim kódom
 • možnosť automatickej aktivácie alarmu
 • integrovaný citlivý polohový snímač odolný voči falošným poplachom
 • kontaktová ochrana úložného priestoru
 • snímač zapnutia snímacej skrinky motocykla
 • možnosť blokovania motora
 • signalizácia poplachu sirénou a blikaním smeroviek, možnosť pripojenia pagera alebo klaksónu
 • zapnutie/vypnutie je signalizované blikaním smeroviek, prípadne aj pípaním sirény
 • pamäť poplachov je signalizovaná blikaním LED diódy
 • možnosť núdzového vypnutia alarmu bez diaľkových ovládačov
 • po 5 dňoch od nepretržitého zapnutia alarmu prechod do stop módu s nulovou spotrebou prúdu